Urząd Gmina Wielgie

Odnośniki

Serwisy

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Treść strony

Nasz uczeń wśród najlepszych krasomówców w Polsce!

Szymon Gajewski, uczeń klasy VI a, był uczestnikiem XXXIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych, który odbył się w Legnicy w dniach 22-25 XI 2018r.

Przed miesiącem Szymon zwyciężył w eliminacjach wojewódzkich, które miały miejsce w Golubiu –Dobrzyniu i tym samym zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego.

Konkurs ten, rozbudza miłość do języka ojczystego, zachęca do poznawania własnego regionu oraz zdobywania wiedzy o Polsce i wielkich Polakach. Tytuł wystąpienia Szymona to: „Wyprawa do Biskupina” – w której opowiedział o rodzinnej wycieczce na festyn archeologiczny.

Organizatorzy konkursu zapewnili wiele atrakcji zarówno uczestnikom jak i ich opiekunom. Rywalizację poprzedziły warsztaty krasomówcze z udziałem dziennikarza TVN 24- Łukasza Jedlińskiego. Kiedy emocje związane z rywalizacją konkursową nieco opadły, wszyscy udali się do Lubiąża. Była również wizyta w kinie, teatrze, trening zumby, wycieczka z przewodnikiem po Legnicy i wycieczka autokarowa do Wrocławia.

Do konkursu Szymona przygotowywała jego polonistka p. Anna Grządzielewska.

Uczestnicy konkursu serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Wielgie p. Tadeuszowi Wiewiórskiemu, Ośrodkowi Kultury i Bibliotece Gminy Wielgie oraz Radzie Rodziców przy SP Wielgie za pomoc w organizacji wyjazdu do Legnicy.

Zdjęcia

  • Zdjęcie Szymona
  • Szymon Gajewski
  • Zdjęcie

« wstecz

Dodatkowa treść

Banery

Kontakt

Urząd Gminy Wielgie

ul. Starowiejska 8, 87-603  Wielgie

Email: gmina@wielgie.pl

Telefon: (54) 289-73-80

Faks: (54)289-77-95

http://www.wielgie.pl
[obiekt mapy] Gmina Wielgie - Lokalizacja

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.